Właściciele aut niemieckiej marki doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści dają najlepsze rozwiązania dostępne na rynku – w przeciwnym razie kupiliby model innego producenta. Chcąc mieć pewność, że samochód znajduje się pod opieką doświadczonych specjalistów, którzy w swoim zawodowym życiu zajmują się wyłącznie autami firmy Mercedes, warto wykonywać jego serwis i zlecać wszelkie naprawy w ASO.

Autoryzowany warsztat samochodowy działa w strukturach producenta danego auta, dlatego nierzadko zdarza się, że również jego siedziba znajduje się w pobliżu salonu sprzedaży. Niemiecki producent robi wiele, żeby przyciągnąć kierowców do swoich punktów serwisowych, co z punktu widzenia konsumentów stwarza okazje do skorzystania z profesjonalnego ASO na atrakcyjnych warunkach.

Pracownicy zatrudnieni w serwisie Mercedesa zajmują się autami wyłącznie tego producenta, dzięki czemu są wyspecjalizowani w ich kompleksowej obsłudze, począwszy od rutynowych przeglądów, poprzez regularne wymiany części eksploatacyjnych, skończywszy na poważnych naprawach. Dlaczego warto korzystać z autoryzowanego warsztatu samochodowego niemieckiej marki? O tym poniżej.

Sobiesław Zasada Automotive Sp. z o.o., Sp. k.

ul. Armii Krajowej 21
30-150 Kraków

📞 12 639 55 00

Polecany serwis Mercedes-Benz w Krakowie

Sobiesław Zasada Automotive Sp. z o.o., Sp. k.

ul. Zawiła 3
30-418 Kraków

📞 +48 12 298 42 20

Autoryzowny serwis samochodowy dla wielu marek

Jan Kosmowski Mercedes-Benz

ul. Ofiar Dąbia 2b
31-566 Kraków

📞 12 417 57 07

Salon samochodowy, który jest wyznacznikiem jakości

Mercedes-Benz Duda-Cars

ul. Olsztyńska 1
51-423 Wrocław

📞 +48 71 780 08 00

Serwis dla samochodów osobowych i użytkowych

Legends Duda-Cars

ul. Gottlieba Daimlera 21
62-001 Golęczewo

📞 +48 61 623 52 00

Renowacja oraz serwis legendarnych aut Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Duda-Cars

ul. Balonowa 55
64-100 Leszno

📞 +48 65 526 04 00

Serwisowanie samochodów Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Duda-Cars

ul. Ptasia 4
60-319 Poznań

📞 +48 61 864 44 44

Poznański serwis samochodów użtkowych oraz osobowych marki Mercedes-Benz

Van ProCenter

ul. Gottlieba Daimlera 21
62-001 Golęczewo

📞 +48 61 623 52 00

Bogata ofrta serwisowa samochodów dostawczych Mercedes-Benz

MB Poznań – dealer samochodów

ul. Gottlieba Daimlera 5
62-052 Komorniki

📞 +48 61 658 20 00

Sprzedaż samochodów dostawczych marki Mercedes

Mercedes-Benz Voyager Group

ul. Świętego Michała 20
61-023 Poznań

📞 +48 61 628 66 90

Sprzedaż samochodów dostawczych marki Mercedes

Mercedes-Benz MB Motors

ul. Bolesława Krzywoustego 71
61-144 Poznań

📞 +48 61 668 63 00

Sprzedaż samochodów dostawczych marki Mercedes

ASO Mercedes - co zyskujesz?

Punkty działające w ramach sieci dealerskich firm motoryzacyjnych nie bez przyczyny uchodzą za wyjątkowo rzetelne i profesjonalne. Wynika to z wielu przyczyn, a jedną z nich jest fakt, że w autoryzowanych warsztatach naprawia i serwisuje się pojazdy według wytycznych producenta. Specjaliści mają dostęp nie tylko do fachowej wiedzy dotyczącej sposobów postępowania z poszczególnymi modelami Mercedesami, ale również do wysokojakościowych, oryginalnych części zamiennych.

Wnętrze mercedesa

Zastosowanie oryginalnych części zamiennych zamiast tanich i znacznie mniej trwałych zamienników gwarantuje ich dłuższą żywotność oraz większe bezpieczeństwo podróży. Elementy eksploatacyjne sygnowane marką producenta są bowiem bardziej odporne na uderzenia i zniszczenia, co ma duże znaczenie podczas ewentualnego zdarzenia drogowego, w trakcie którego dochodzeni do zderzenia z innym pojazdem lub obiektem. Co oczywiste, oryginalne części nie odkształcają i nie zniszczą się w tak dużym stopniu jak zamienniki, a to w skrajnych przypadkach może decydować o zdrowiu czy nawet życiu osób jadących autem.

Innym ważnym aspektem, który przemawia za wyborem ASO, jest dostęp autoryzowanych warsztatów do technologii oraz narzędzi polecanych przez producenta. Dzięki temu klient ma większą pewność, że jego Mercedes zostanie naprawiony w taki sposób, jak zakłada producent. To bardzo ważne dla pewności, komfortu i bezpieczeństwa jazdy, a także wartości samego auta, które dzięki temu, że jest naprawiane w punkcie producenckim, w mniejszym stopniu traci swoją wartość. Krótko mówiąc, na rynku wtórnym samochody serwisowane w ASO są droższe.

Podsumowując, korzystanie z autoryzowanych serwisów samochodowych ma wiele zalet, które pozwalają nie martwić się o to, czy auto zostało odpowiednio potraktowane w trakcie przeglądu czy naprawy. To niezwykle istotne w przypadku wartościowych pojazdów, a do takich z pewnością zaliczają się samochody producenta ze Stuttgartu.

Ile kosztuje sprawdzenie auta w ASO Mercedes?

Kupując używany samochód, siłą rzeczy podejmuje się ryzyko wynikające z tego, że jego historia jest nieznana, a ewentualne usterki mogą być niewidoczne na pierwszy rzut oka czy podczas jazdy testowej. Dlatego aby zminimalizować tego rodzaju niebezpieczeństwo, warto sprawdzić wybrany egzemplarz w serwisie sygnowanym przez niemiecką markę. Ile kosztuje taka usługa?

Weryfikacja pojazdu przed kupnem to koszt kilkuset zł, w granicach 300-700 zł w zależności od modelu. W ramach tej kwoty można dowiedzieć się, czy dany Mercedes miał kiedykolwiek wypadek, w jakim stanie znajdują się jego poszczególne układy i podzespoły, czy pochodzi z legalnego źródła itp. Krótko mówiąc, dzięki usłudze sprawdzenia auta przed kupnem można nabrać pewności, czy w ogóle warto na nie wydawać pieniądze. Jeżeli chce się kupić pojazdu bezpiecznie i bez ryzyka, powinno się skorzystać z tej możliwości.