Auta niemieckiej marki z trójramienną gwiazdą w logo nie bez przyczyny uchodzą za bardzo mało awaryjne. Ponieważ do ich produkcji stosuje się materiały najwyższej jakości, które są doskonale spasowane, można oczekiwać, że wszelkiego rodzaju usterki będą omijały zarówno najnowsze, jak i nieco starsze modele Mercedesa. A co w sytuacji, gdy z jakiegoś powodu trzeba będzie skorzystać z usług mechanika, niekoniecznie ze względu na usterkę, ale np. z uwagi na przegląd? W takim przypadku warto udać się do ASO, czyli autoryzowanej stacji obsługi.

Oficjalne serwisy niemieckiego koncernu zajmują się naprawami, przeglądami i wszelkimi pracami, które trzeba wykonać przy wyprodukowanych przez niego samochodach. Zatrudnieni w ASO pracownicy są doskonale wyszkoleni w zakresie postępowania z autami marki Mercedes i specjalizują się w ich obsłudze. Każdego dnia pracują przy modelach niemieckiego producenta, dzięki czemu dysponują niezbędnym doświadczeniem. Ale nie tylko dlatego warto im zaufać.

MB Poznań – dealer samochodów

ul. Gottlieba Daimlera 5
62-052 Komorniki

📞 +48 61 658 20 00

Sprzedaż samochodów dostawczych marki Mercedes

Mercedes-Benz Voyager Group

ul. Świętego Michała 20
61-023 Poznań

📞 +48 61 628 66 90

Sprzedaż samochodów dostawczych marki Mercedes

Mercedes-Benz MB Motors

ul. Bolesława Krzywoustego 71
61-144 Poznań

📞 +48 61 668 63 00

Sprzedaż samochodów dostawczych marki Mercedes

Mercedes-Benz Duda-Cars

ul. Olsztyńska 1
51-423 Wrocław

📞 +48 71 780 08 00

Wrocławski serwis Mercedes-Benz

Legends Duda-Cars

ul. Gottlieba Daimlera 21
62-001 Golęczewo

📞 +48 61 623 52 00

Serwisowanie oraz renowacja zabytkowych aut Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Duda-Cars

ul. Balonowa 55
64-100 Leszno

📞 +48 65 526 04 00

Serwisowanie aut w autoryzowanym ASO

Mercedes-Benz Duda-Cars

ul. Ptasia 4
60-319 Poznań

📞 +48 61 864 44 44

Serwis Mercedes-Benz Duda-Cars

Van ProCenter

ul. Gottlieba Daimlera 21
62-001 Golęczewo

📞 +48 61 623 52 00

Serwis samochodów dostawczych

Dlaczego warto serwisować auto w ASO

Poza wspomnianym doświadczeniem i specjalizacją pracowników wizyta w autoryzowanym punkcie wiąże się z zastosowaniem oryginalnych części zamiennych do napraw i czynności eksploatacyjnych. To znacznie lepsze rozwiązanie niż użycie tzw. zamienników, które cechują się znacznie niższą jakością, a przez to są mniej trwałe i wytrzymałe, co z kolei przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy. Trudno bowiem oczekiwać, że w razie ewentualnego wypadku zamienniki będą tak odporne jak oryginalne części, a to może mieć wpływ na konsekwencje zdrowotne dla pasażerów i kierowcy auta.

Logo Mercedesa

Specjaliści pracujący w ASO Mercedes mają do dyspozycji instrukcje producenta dotyczące naprawy poszczególnych usterek i awarii, dlatego doskonale wiedzą, jak postępować w danym przypadku. Nie uczą się na błędach, jak wielu mechaników pracujących w niezależnych warsztatach, co podnosi jakość usług. Na ich poziom duży wpływ ma także fakt, że pracownicy autoryzowanego serwisu samochodowego mają do dyspozycji fachowe narzędzia i urządzenia przeznaczone do obsługi aut niemieckiej marki.

Dzięki temu, że samochodem zajmują się profesjonaliści z ASO, z biegiem lat w mniejszym stopniu spada jego wartość rynkowa. Być może w początkowym okresie posiadania auta nie ma to dużego znaczenia, jednak w momencie chęci odsprzedaży może decydować o wyższej cenie pojazdu. Mówiąc wprost, na rynku wtórnym samochody serwisowane w autoryzowanym warsztacie są po prostu droższe w zakupie niż egzemplarze, które były naprawiane przez niezależnych mechaników.

Wizyta w ASO Mercedesa gwarantuje wysoką jakość nie tylko usług, ale również obsługi klienta. Potwierdza to chociażby możliwość zlecenia pracownikom serwisu odbioru auta ze wskazanego miejsca, np. z parkingu przed domem, a następnie przewiezienia go do warsztatu, wykonania zleconych prac i odstawienia z powrotem. Dzięki temu oszczędza się czas, którego nie trzeba marnować na dojazdy i powroty. Ważna jest także dostępność samochodu zastępczego na czas naprawy, w efekcie czego klient nie pozostaje bez auta.

Gdzie serwisować Mercedesa w Poznaniu?

Wymienione powyżej argumenty nie pozostawiają wątpliwości, że samochody niemieckiej marki warto oddawać w ręce najlepszych fachowców, którzy pracują w autoryzowanych punktach. Na serwisie nie należy oszczędzać, ponieważ jego jakość wpływa na funkcjonowanie całego auta, ale również na komfort i – co najważniejsze – bezpieczeństwo jazdy. Tymczasem w ASO ma się gwarancję doskonale wykonanych usług przez fachowców, którzy są godni zaufania.

Tylko gdzie jest zlokalizowany autoryzowany warsztat w Poznaniu i okolicach? Z myślą o osobach, które chcą znaleźć odpowiedź na to pytania, powstała niniejsza strona. Przy jej użyciu można się łatwo i szybko dowiedzieć, pod jakimi adresami działają serwisy samochodowe Mercedesa. Zdecydowanie bardziej opłaca się korzystać z ich usług niż ryzykować, powierzając auto niedoświadczonym mechanikom, którzy nie specjalizują się w obsłudze pojazdów producenta z gwiazdą w logo.